DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI Kas yra marmuras? Marmuras (lot. marmor, iš graikų kalbos – marmamos „spindintis akmuo“) – natūrali kristalinė uoliena, susidaranti kristalizacijos proceso metu iš klinties ar dolomito. Marmuras jau antikos laikais buvo naudojamas kaip apdailos ir skulptūrų medžiaga dėl savo plastiškumo ir dekoratyvumo. Jis tvirtas, lengvai apdirbamas ir poliruojamas, turtingas savo spalvomis bei išskirtine struktūra. Ypatingas marmuro skaidrumas bei šviesa suteikia skulptūrai spalvų ir šešėlių žaismą.
Ar gali marmuras būti įvairiaspalvis? Taip. Marmuro spalva priklauso nuo sudedamųjų dalių. Jame beveik visada yra priemaišų, t.y. kitų mineralų ar organinių junginių, kurie suteikia akmeniui geltonumą, žalsvumą, raudonumą, juodumą ar kitas spalvas. Raštas priklauso ne tik nuo marmuro sudedamųjų dalių, bet ir nuo krypties, kuria buvo supjaustytas akmuo. Marmuro spalva ir raštas išryškėja jį nupoliravus.
Kaip atskirti marmurą nuo granito? Granitas ir marmuras priklauso visiškai skirtingoms uolienų rūšims: marmuras – nuosėdinės kilmės, granitas – vulkaninės. Granitas susideda iš skirtingų dydžių ir spalvų granulių. Marmuras, savo ruožtu, yra gyslotas.
Kuo skiriasi natūralus akmuo nuo dirbtinio? Natūralus akmuo yra tūkstančius metų vykusių gamtinių procesų rezultatas, o dirbtinis – tai šiuolaikinių (ne visuomet ekologiškų) technologijų produktas. Be gamtinių estetinių savybių, kurių tiksliai atkurti žmogaus rankomis beveik neįmanoma, natūralus akmuo turi eilę kitų: prestižas, išskirtinumas, šiluma ir taurumas.
Ar reikia prižiūrėti natūralų akmenį? Priežiūra yra neprivaloma, bet rekomenduojama, norint išlaikyti natūralų akmens gaminių grožį bet kokiomis sąlygomis. Egzistuoja specialios priemonės, kurios apsaugo akmenį nuo purvo, dėmių, palaiko jo spindesį.
Ar marmuro ir granito dirbiniai sensta? Ne. Natūraliam akmeniui nebaisu nei mada, nei laikas.
Ar galima užsisakyti vienetinį dirbinį? Taip, žinoma. Galima sukurti Jūsų pageidaujamą dirbinį pagal pateiktą eskizą ar fotografiją.
|